Генеральне консульство України в Сан-Франциско

, Київ 01:42

Протягом 22-24 лютого 2017 року в кінотеатрі Каліфорнійського університету в Берклі відбувся показ документальних фільмів українського режисера Сергія Лозниці.

01 березня 2017, 20:01

Протягом 22-24 лютого 2017 року в кінотеатрі Каліфорнійського університету в Берклі відбувся показ документальних фільмів українського режисера Сергія Лозниці.

Особливу увагу привернув фільм «Майдан», який розповідає про події ЄвромайдануРеволюції Гідності»). Зазначений фільм - це хроніка подій повстання громадянського суспільства проти режиму Януковича, яке відбулося взимку 2013/2014. У фільмі розповідається про хід революції: від мирних мітингів на Майдані Незалежності до кривавих вуличних боїв між протестувальниками та міліцією.

Світова прем'єра цього фільму відбулася 21 травня 2014 року в рамках спеціального показу офіційної програми 67-го Каннського кінофестивалю. Фільм "Майдан" завоював головну нагороду 9-го Міжнародного фестивалю фільмів про права людини в Нюрнберзі 6 жовтня 2015 року.

Після показу фільму була проведена дискусія режисера з відомим Голівудським кінокритиком Нейлом Янгом, під час якої Сергія Лозниця більш глибоко розкрив події на Майдані та військову агресію Росії проти України. Зокрема, він наголосив, що зараз на лінії розмежування вирішується не територіальний спір між Україною і Росією та її терористами, а визначається доля глобального розподілу між цивілізаційним співтовариством та російськими пост-імперськими амбіціями.

У рамках цього заходу консул Генерального консульства України в Сан-Франциско О.Кротенко подякував С.Лозниці за популяризацію позитивного іміджу України та доведення до американської аудиторії інформації про Революцію Гідності, а також відстоювання Українським народом Європейських цінностей.