Генеральне консульство України в Сан-Франциско

, Київ 05:05

14 березня 2017 року за сприяння Генерального консульства України в Сан-Франциско Народний депутат України Наталія Кацер-Бучковська провела в Каліфорнії низку ділових зустрічей з американськими партнерами

16 березня 2017, 21:16

14 березня 2017 року за сприяння Генерального консульства України в Сан-Франциско Народний депутат України Наталія Кацер-Бучковська провела в Каліфорнії низку ділових зустрічей з американськими партнерами, зокрема з Головою Енергетичної комісії Каліфорнії Робертом Вейсенміллером, Головою Комітету Сенату Каліфорнії з енергетики, комунальних послуг та зв’язку Беном Хуесом, членом Асамблеї Каліфорнії Кевіном Кілі та віце-президентом Торговельної палати Каліфорнії Сюзанною Стірлінг.

У ході зустрічей з Р. Вейсенміллером, Б. Хуесом та С. Стірлінг Народний депутат України поінформувала про результати реформ паливно-енергетичного комплексу нашої держави, диверсифікацію поставок енергоносіїв, стан розвитку газотранспортної мережі з сусідніми країнами, законодавчі ініціативи щодо підготовки законопроекту про енергетичний ринок та концепції енергетичної безпеки України, яка зараз особливо актуальна у зв’язку з тривалою російською агресією.

Значну увагу Н.Кацер-Бучковська приділила перспективам розвитку сектору відновлювальної енергетики України. У цьому контексті вона запропонувала співрозмовникам розглянути можливість залучення американських інвесторів до реалізації проекту будівництва у Чорнобильській зоні потужної сонячної електростанції. Зазначений проект викликав зацікавленість Голови Енергетичної комісії Каліфорнії та Голови Комітету Сенату Каліфорнії з енергетики, комунальних послуг та зв’язку, які висловили готовність щодо організації поїздки каліфорнійської бізнес-делегації в Україну для обговорення можливостей започаткування двостороннього співробітництва.

У рамках обміну досвідом каліфорнійські посадовці поінформували про структуру виробництва електроенергії в штаті, механізм забезпечення енергобалансу, наміри поєднати електромережі Каліфорнії та сусідніх штатів, впровадження провідних технологій у сферу відновлювальної (передусім, сонячної) енергетики, протидію кібер-атакам. З огляду на амбіційні цілі Каліфорнії щодо зменшення викидів парникових газів в атмосферу, Голова Комітету Сенату Каліфорнії з енергетики, комунальних послуг та зв’язку наголосив на готовності підтримувати нашу державу в її аналогічних прагненнях.

Під час зустрічі з членом Асамблеї Каліфорнії була досягнута домовленість просувати запровадження освітніх програм обміну студентами в рамках взаємодії відповідно груп молодих депутатів України та Каліфорнії.