Генеральне консульство України в Сан-Франциско

, Київ 02:11

24-25 травня 2017 року у штаті Каліфорнія перебувала делегація державного підприємства «НЕК «Укренерго»

31 травня 2017, 22:58

24-25 травня 2017 року з метою проведення інформування американської сторони про плани синхронізації України з європейською континентальною енергосистемою ENTSO-E, залучення кращого досвіду у сфері захисту критичної інфраструктури, а також ознайомлення з останніми тенденціями та технологіями управління електромережами у штаті Каліфорнія перебувала делегація ДП «НЕК «Укренерго».

До складу делегації були включені директор департаменту комунікацій та міжнародного співробітництва Бно-Айріян М.К., керівник групи адміністрування комерційного обліку Карпенко О.В. та заступник начальника управління забезпечення балансування Грабчак Р.В.

У рамках візиту в Каліфорнію українська делегація провела зустрічі з представниками Комісії з комунальних послуг Каліфорнії (Стефен Маріе, Ірина Квасни, Раджан Мутялу), Енергетичної комісії Каліфорнії (Кьортні Сміт, Майкл Грейвелі), Каліфорнійського системного незалежного оператора (Марк Ротледер, Мері МакДональд, Джордан Кінгсбурі) та компанії «Quanta Technology» (Дамір Новосел, Девід Харт, Алі Данешпуй).

Під час цих зустрічей представники української делегації поінформували американських партнерів про стан проекту синхронізації української енергетичної мережі з ENTSO-E та хід реалізації реформи корпоративного управління в Укренерго, спрямованої на підвищення прозорості та стабільності державного підприємства. Також були окреслені можливі напрями залучення американської технічної допомоги для посилення інституційної спроможності Укренерго. Зокрема, йдеться про проект USAID «Енергетична безпека через конкурентоздатні енергетичні ринки в Україні», який реалізовуватиметься в Україні в 2017–2022 рр. та передбачає виділення до 90 млн дол. США грантових коштів на реалізацію проектів та ініціатив в енергетиці.

Значна увага у рамках візиту була приділена питанням боротьби з кіберзлочинністю в енергетиці. Захист критичної інфраструктури, в тому числі розбудову активної системи протидії кіберзагрозам делегати Укренерго обговорили у ході зустрічей з представниками Каліфорнійського системного незалежного оператора (CAISO) та компанії «Quanta Technology».

З сучасними технологіями управління мережами, реалізацією проектів з управління попитом та побудови розумних мереж «Smart Grid» менеджери Укренерго ознайомились у рамках відвідання американського оператора системи електропередачі CAISO та Комісії з регулювання комунальних послуг Каліфорнії.

Від Генерального консульства України в Сан-Франциско участь у згаданих зустрічах української делегації взяв консул Кротенко О.В.