Генеральне консульство України в Сан-Франциско

, Київ 01:39

20 вересня 2017 року в Сенаті Орегону відбулась урочиста церемонія підписання копій резолюції про визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років актом геноциду Українського народу

22 вересня 2017, 19:37

20 вересня 2017 року консул Генерального консульства України в Сан-Франциско Олександр Кротенко взяв участь в урочистій церемонії підписання Президентом Сенату штату Орегон Пітером Кьортні копій резолюції про визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років актом геноциду Українського народу та про відзначення 25 листопада 2017 року Днем пам’яті жертв цього злочину в Орегоні.

Головними авторами резолюції є сенатори штату Орегон від Демократичної партії Лорі Моннес Андерсон та від Республіканської партії Джефф Круз. Загалом співавторами резолюції стали 11 сенаторів та 4 представника нижньої палати парламенту Орегону.

Підготовка проекту резолюції, який був розроблений на підставі наданих дипломатичною установою матеріалів, була ініційована українською громадою штату.

Під час церемонії консул поінформував про трагічні наслідки репресивної політики Сталінського режиму для мільйонів українців та подякував Президенту Сенату, автору згаданої резолюції та сенаторам за підтримку цієї важливої ініціативи.