• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Закордонний паспорт
Опубліковано 16 березня 2022 року о 08:00

Якщо є необхідність термінової поїздки до України, рекомендуємо оформити посвідчення особи на повернення в Україну.

Крок 1: Бути громадянином Українищо проживає на території консульського округу

Крок 2: Зробити запис на прийом. В обраний день та час прибути до Генерального консульства України в Сан-Франциско для подачі необхідних документів.

Крок 3: Після доставки виготовленого паспорта, прибути до Генерального консульства України в Сан-Франциско та особисто отримати виготовлений паспорт. 

 • Виготовлений паспорт видається у приміщенні Генерального консульства України в Сан-Франциско виключно особисто заявникові. Паспорт особи, молодше 16 років, може отримати один із батьків (усиновлювачів) цієї особи, за умови пред'явлення паспорта, або іншого документу посвідчення особи отримувача.
 • При отриманні нового паспорта необхідно надати попередній паспорт.
 • Якщо паспорт було оформлено вперше, або попередній паспорт знаходиться у Генеральному Консульстві України в Сан-Франциско, необхідно надати документ посвідчення особи. Якщо попередній паспорт було втрачено/викрадено, необхідно надати протокол поліції (Police report), що підтверджує факт звернення заявника з приводу втрати/викрадення паспорта і документ посвідчення особи

Увага! Необхідно додавати копії всіх документів!

1. Анкета 

Анкета подається заповненою. Зразок заповнення

2. Фото

Для особи молодше 12-річного віку - подається 1 кольорова друкована фотокартка розміром 10 х 15 см з чітким зображенням обличчя на білому фоні (обличчя має займати 80% фото, рот має бути закритий) 

Для особи старше 12-річного віку - фотографування здійснюється безпосередньо у приміщенні Генерального консульства України в Сан-Франциско, додаткова плата при цьому не стягується

3. Паспорт

Закордонний паспорт, що підлягає обміну
Також обов'язково додаються копії сторінок паспорта із записами
У разі наявності внутрішнього паспорта у формі пластикової картки, подається копія відповідного документу.
Оригінали та копії першої сторінки закордонного паспорта законних представників дитини (обох батьків), якщо оформляється паспорт особі молодше 16 років

В разі відстутності паспорта, подається:

Police report - у разі втрати, або викрадення паспорта - оригінал протоколу поліції, в якому вказано, що паспорт заявника було втрачено/викрадено. Додатково подається: копія втраченого паспорта (за наявності), копія внутрішнього паспорта (за наявності).

Проїзний документ дитини, або паспорт одного з батьків, де записана дана особа - за наявності (якщо особа оформляє паспорт вперше).

Довідка про набуття громадянства України - якщо особа народжена закордоном (в США, тощо) і оформляє паспорт вперше

Також обов'язково додається копія такого документу

4. Дозвіл батьків на оформлення паспорта (оригінал)

Лише для особи молодше 16-річного віку - Заява та копія закордонного паспорта подається від одного з батьків, хто не подає документи і не заповняє анкету на оформлення паспорта дитині і має громадянство України. Якщо не має громадянство України і має громадянство іншої держави - надається копія паспорту, що підтверджує належність до інозменого громадянства. 

У разі відсутності одного з батьків під час подання документів відповідна заява подається нотаріально засвідченою

5. Свідоцтво про народження + копія - подається лише для особи молодше 16-річного віку. Свідоцтво про народження, видане в США (чи в іншій іноземній країні), подається засвідченим штампом "Apostilleта з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову.

6. Підтвердження перебування в США

Це може бути один з подібних дркументів: "Green card", Driver License, ID, діюча віза, форма І-94, довідка з місця роботи, договір про оренду помешкання, довідка про наявність відкритого рахунку в банку, тощо.
Також обов'язково додається копія такого документу
Прізвище та ім'я у такому документі мають співпадати із прізвищем та ім'ям за паспортом.

7. Свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про зміну імені, або прізвища, чи відповідне рішення суду - у разі оформлення паспорта на нове прізвище чи ім'я.

У відповідному документі має бути чітко зазначений перехід від одного прізвища/ім'я до іншого. Документ, виданий компетентним органом США, подається засвідченим з "Apostille" та з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову.

Увага! Оформити новий паспорт на нове прізвище можна у разі, якщо: особа оформила дозвіл на постійне проживання за кордоном, або особа оформила внутрішній паспорт (паспорт громадянина України) на нове прізвище (додається копія такого паспорта)

8. Консульський збір

 • $40 - за оформлення паспорта особі молодше 16-річного віку
 • $130 - за оформлення паспорта особі старше 16-річного віку
Також обов'язково додається копія консульського збору
Консульський збір сплачується у вигляді "Money Order". Готівка, кредитні картки, чеки, банківські перекази не приймаються!
Внесення даних про дітей до паспортів батьків неможливе. Кожному громадянину, незалежно від віку, можна оформити окремий новий закордонний паспорт.
Генеральне консульство України в Сан-Франциско не переносить до паспорта візи, або інші відмітки іноземних держав.

Для перевірки стану оформлення паспорта, перейдіть за посиланням passport.mfa.gov.ua та введіть ідентифікатор сесії, який Вам було надано при подачі заяви на оформлення паспорта.

 • Дані відправлено на персоналізацію - означає, що проведені всі перевірки і Ваші персональні дані відправлені на поліграфічний комбінат для друку паспорта.
 • Документ виготовлено - означає, що паспорт вже надруковано, проте ще не доставлено до Генерального консульства України в Сан-Франциско.
 • Документ прибув до ЗДУ - означає, що Ваш паспорт прибув до закордонної дипломатичної установи, тобто до Генерального консульства України в Сан-Франциско, і Ви можете його отримати.
Строк оформлення (без урахування строків доставки готового паспорта до Генерального консульства України в Сан-Франциско від Міністерства закордонних справ) складає до трьох місяців з моменту подачі документів.
Ознайомитись з процедурою пришвиденої доставки паспорта можна за цим посиланням


Ознайомитись з процедурою отримання виготвленого паспорта можна за цим посиланням
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux