• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Часті запитання
Опубліковано 29 січня 2020 року о 20:41

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут.

До компетенції Генерального консульства не належить:

проставлення апостиля на офіційних документах, складених на території Сполучених Штатів Америки;

переклад документів з однієї мову на іншу;

вклеювання фотокарток до внутрішніх паспортів громадян України при досягненні ними 25-та 45-річного віку;
надання сприяння громадянам України у пошуку роботи на території Сполучених Штатів Америки;
перенесення американських віз/дозволів на проживання до нових паспортів, оформлених через Генеральне консульство;
оформлення запрошень громадянам України для в’їзду до Сполучених Штатів Америки;
оформлення громадянам України шенгенських віз тощо;

 - оформлення паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта);

УВАГА! Оформлення паспорта громадянина України, а також внесення будь-яких змін до внутрішнього паспорта громадянина України відбувається виключно в органах Державної міграційної служби України на території України!

— оформлення дозволу на тимчасове або постійне проживання в США;

— оформлення громадянства США;

— надання притулку або статусу біженця в США

оформлення громадянам України американських віз тощо.

 

Прохання взяти до уваги, що консульська посадова особа не може бути законним представником фізичних або юридичних осіб України за кордоном через відповідні обмеження, передбачені законодавством іноземних країн та міжнародними договорами.

Відповідно до чинного законодавства України у сфері оформлення проїзних документів громадяни України можуть одночасно використовувати не більше двох проїзних документів. Якщо у Вас є лише один проїзний документ, Вам може бути оформлено другий без необхідності його здавати при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта (при цьому Ваш старий паспорт анулюється та повертається Вам для подальшого використання).

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здавати відразу при подачі документів на оформлення нового паспорта.

Відповідно до Порядку оформлення, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 року № 152, паспорт видається дипломатичною установою у строк до трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору без урахування строків доставки.

Ні, не потрібно. Американське свідоцтво про народження буде визнаватися в Україні за умови засвідчення його Апостилем (Apostille), який проставляється Офісом Секретаря того штату, де виданий документ (Office of the Secretary of State).

Нарахування та виплата матеріальної допомоги при народженні дитини є компетенцією Міністерства соціальної політики України. З цього питання Вам слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання в Україні.

Призначення, перерахунок та виплата пенсій є компетенцією Пенсійного фонду України. З цього питання Вам слід звертатися до територіальних органів Пенсійного фонду України за місцем реєстрації в Україні.

Провести процедуру легалізації диплома, виданого в Україні, можна в Департаменті консульської служби МЗС України.

Засвідчення документів про освіту, виданих в Україні, штампом «Апостиль» є компетенцією Міністерства освіти і науки України.

Детально з процедурою можна ознайомитися на сайті державного підприємства Міністерства освіти і науки України «Інформаційно-Іміджевий Центр», на якому Ви можете отримати необхідну інформацію щодо проставлення апостиля на документи про освіту.

Офіційні документи, видані навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки (дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші) - Міністерство освіти і науки України.

Документи, що видаються органами юстиції та судами, а також документи, що оформляються нотаріусами - Міністерство юстиції України.

Документи, що видаються Державною реєстраційною службою України та структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби (свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану, витяги з реєстру та ін.) - Державна реєстраційна служба України.

Засвідчення штампом «Apostille» офіційних документів, виданих компетентними органами США, належить до компетенції Секретаря штату або віце-губернатора штату, де оформлювався документ.

Інформацію про послуги (Apostille) компетентних органів штатів консульського округу Генерального консульства України в Сан-Франциско можна знайти тут:

штат Айдахо

штат Арізона

штат Вайомінг

штат Вашингтон

штат Гаваї

штат Каліфорнія

штат Колорадо

штат Монтана

штат Невада

штат Нью-Мексико

штат Орегон

штат Юта

Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з території США. Вам необхідно звернутися особисто до Генерального консульства для того, щоб оформити тимчасовий проїзний документ – посвідчення особи на повернення в Україну.

Консульський збір сплачується шляхом придбання у відділеннях пошти, банків чи інших установах Money order на суму, яка необхідна для вчинення потрібної Вам консульської дії відповідно до тарифів консульського збору.

Генеральне консульство здійснює реєстрацію громадянства України за народженням протягом місяця з дня подачі відповідних документів. Для цього один з батьків дитини, яка народилася після 01.03.2001 р., звертається до Генконсульства із відповідною заявою та документами.

Процедура реєстрації українського громадянства безкоштовна.

Свідоцтво про народження має бути відповідним чином засвідчене (проставлений «Apostille») та подаватись з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову.

У разі засвідчення вірності перекладу свідоцтва про народження дитини в Генконсульстві стягується консульський збір відповідно до Тарифів консульського збору.

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на відповідній заяві (проекти заяв можна отримати в Генконсульстві).

Для цього Вам необхідно особисто звернутися до Генконсульства в години прийому громадян (без попереднього запису), мати при собі дійсний закордонний паспорт, а також мати інформацію стосовно ПІБ Вашої дитини, дати її народження (копію свідоцтва про народження), даних проїзного документа дитини (у разі наявності документа) та ПІБ особи, яка супроводжуватиме дитину, даних її закордонного паспорта.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux