• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Поради подорожуючим
Опубліковано 30 січня 2020 року о 20:13

Рекомендації щодо правил поведінки

Рекомендації МЗС України громадянам України, які планують поїздку за кордон

З метою запобігання потраплянню громадян України у скрутні ситуації за кордоном, пов’язані із наслідками їх втягування у протиправну діяльність на території іноземних держав, Міністерство закордонних справ наполегливо рекомендує громадянам України враховувати таке.

Виїзд громадян України за кордон має здійснюватися на законних підставах відповідно до запланованої мети поїздки та згідно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької діяльності, в рамках виконання зовнішньоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо, необхідно свідомо та відповідально ставитися до вибору пропонованої діяльності та порядку її здійснення, реалізовуючи своє право на працю виключно з використанням офіційних механізмів і процедур.

При цьому слід уникати відносин із сумнівними особами та посередницькими структурами, які, користуючись необізнаністю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну діяльність (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг військового призначення та подвійного використання, торгівля людьми тощо) з відповідними правовими наслідками.

Крім цього, готуючись до закордонної поїздки, громадянам слід з’ясувати можливі застереження МЗС щодо відвідання тієї чи іншої країни. Серйозне занепокоєння викликає ситуація, коли, незважаючи на рекомендації утриматися від поїздок до окремих країн у зв’язку зі складним без пековим становищем та можливими загрозами їхньому життю і здоров’ю, які виникають у цьому зв’язку, а саме: неправомірні затримання, неможливість місцевої влади гарантувати безпеку та правопорядок, триваючі конфлікти та збройні сутички, мають місце факти виїзду наших громадян до кризових регіонів світу, у тому числі з метою працевлаштування з використанням нелегальних каналів.

МЗС закликає громадян України, які знаходяться за кордоном, дотримуватися законів країни перебування, а також здійснювати відповідні кроки (ставати на консульський облік, якщо термін перебування перевищуватиме 3 місяці, або повідомляти свої установчі і контакті дані у разі менш тривалої подорожі закордонним дипломатичним і консульським установам), спрямовані на створення передумов, необхідних для забезпечення можливості надання необхідної допомоги у випадку надзвичайних обставин.

До уваги громадян України, які планують здійснювати подорожі до країн ЄС

За інформацією відповідних органів держав-членів ЄС, прикордонні служби більшості країн при виїзді за межі ЄС пропускатимуть громадян третіх держав, які користуються паспортними документами з продовженим терміном дії, проте попереджатимуть про неможливість повторного в’їзду за такими документами.Повідомляємо, що 26 червня 2013 р. Радою ЄС були схвалені технічні зміни до Кодексу Шенгенських кордонів, які набрали чинності 19 липня 2013 р., та доповнюють статтю 5 Кодексу положеннями з новими вимогами щодо дійсності проїзних документів при в’їзді до країн ЄС громадян третіх держав, а саме: «проїзний документ повинен бути виданий не раніше, ніж протягом останніх 10 років».

Просимо враховувати зазначену вище інформацію під час здійснення подорожей до країн Європейського Союзу.

Принагідно інформуємо, що громадяни України можуть подавати клопотання про оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон, до консульських установ України на території США, відповідно до встановленого розподілу консульських округів.

З переліком необхідних документів для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон можна ознайомитися за посиланням:

http://usa.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport/registration

Поради громадянам України, які подорожують до Сполучених Штатів Америки

Пам’ятайте, що в США дуже строго слідкують за дотриманням законів. Тому завжди дотримуйтесь правил дорожнього руху, а також не порушуйте обмеження, що стосуються вживання алкоголю та відвідання барів.

Вживання алкоголю до 21 року в США є незаконним. У більшості штатів алкоголь Ви зможете купити лише у спеціальних магазинах або ресторанах. Продавець або офіціант може запитати у Вас посвідчення особи для підтвердження Вашого віку. Вживання алкогольних напоїв у публічних місцях заборонено. Краще не вживайте алкогольні напої у присутності малолітніх дітей, в деяких штатах це може вважатись правопорушенням.

Якщо Ви сіли за кермо у нетверезому стані, Вас можуть заарештувати.

Сполучені Штати є країною рівноправного ставлення до будь-яких осіб незалежно від раси, національності, віросповідання, сексуальної орієнтації тощо. Будь-які спроби дискримінації жорстко караються. Не використовуйте такі терміни як «негр» або «чорношкірий». Пам’ятайте про термін «афроамериканець».

Спроби залицяння до інших осіб можуть бути розцінені як сексуальне домагання, за що в США передбачено сувору відповідальність.

Дуже суворо в США відносяться до будь-яких спроб незаконного провезення наркотичних засобів. Навіть за спробу провести незначну партію наркотичних засобів незалежно від ступеню їх впливу на організм (важкі наркотики, легкі, наркотичні засоби в таблетках, засоби, які містять додавання наркотичних речовин тощо), Вас буде заарештовано. Міра покарання може коливатись від штрафних санкцій до довічного ув’язнення.

Зажди пам’ятайте, що місця громадського відвідання (магазини, кафе, ресторани, готелі, автозаправні станції тощо) обладнанні камерами відеоспостереження і будь-яку Вашу дію буде відповідним чином зафіксовано.

Для викидання сміття користуйтесь сміттєвими урнами. В деяких штатах, наприклад в Південній Кароліні, за викидання сміття на узбіччя дороги передбачено відповідальність від штрафу до тюремного ув’язнення.

Сполучені Штати Америки є країною, яка часто страждає від негоди (буревії, торнадо, шторми, повені тощо). Перед плануванням поїздки у конкретний регіон радимо пересвідчитись на веб-сайті Національної метеорологічної служби США (www.weather.gov) у відсутності небезпечних ситуацій через погодні катаклізми.

Проходження кордону

Майже один мільйон людей щоденно в’їжджають на територію США. Усі особи, які прибувають в Сполучені Штати Америки, підлягають перевірці митними і прикордонними посадовими особами відповідності дотримання міграційних та митних процедур. Загальна інформація для відвідувачів США міститься за посиланням: http://www.cbp.gov/travel/international-visitors

Заповнення бланку в'їзної форми (І-94) - http://www.cbp.gov/travel/international-visitors/i-94-instructions

При проходженні кордону офіцери митно-прикордонної служби США попросять Вас здати відбитки пальців та зроблять фотокартку сітківки ока. Згадане правило не розповсюджується лише на власників віз типу А1/А2.

Увага! Не намагайтеся ввезти до США заборонені товари або продукти харчування. Інформація, яку Ви вкажете у митній декларації, буде предметом перевірки.

Готелі

Часом заселення (check in) вважається 16.00.

Час розрахунку для виїзду (check out) - 11.00-12.00. У разі, якщо Ваш рейс пізніше, доведеться або доплатити за добу, або виписатися і здати багаж у камеру схову готелю. Гроші і коштовності краще зберігати у безплатних сейфах, розташованих за стійкою адміністратора або у номері.

Щоб не заблукати, рекомендується завжди мати при собі візитку свого готелю, яку безкоштовно можна взяти біля стійки адміністратора.

Ціни  

В усіх американських магазинах, ресторанах, кафе барах, готелях ціна вказується без урахування податку, фактично на 5-10% нижче тієї суми, яку потрібно заплатити. Розмір податку залежить від того штату, в якому розташований магазин.

Магазини

При придбанні засобів рибальства, спортивного туризму, полювання будьте впевнені, що такі товари не віднесено до товарів подвійного і спеціального призначення. Не виключені ситуації, коли за звичайний мисливський бінокль Вас може бути затримано в аеропорту за спробу вивезення спеціального товару без дозволу компетентних органів США. Краще уточніть у продавця питання відсутності обмежень на вивіз із США товарів, які Ви купуєте для цілей полювання, рибальства, спортивного туризму.

Як що Ви перебуваєте в магазині разом із Вашим знайомим, приятелем або родичем і бачите, що ця особа намагається приховати якісь товар та винести його із магазину без сплати, тобто, фактично вкрасти, краще негайно відійти від такої особи та до моменту проходу цією особою через каси, вийти із приміщення магазину.

Якщо Ви цього не зробили, камери відеоспостереження все одно Вас зафіксують і Вам може бути висунуто звинувачення як співучаснику крадіжки.

Чайові

Чайові автоматично не включаються в рахунок. У ресторанах, барах, таксі, казино треба орієнтуватися на 10-15% чайових.

Умови працевлаштування

Загальна інформація

Як свiдчить практика, у бiльшостi випадкiв вiдсутнiсть знань про країну, умови перебування та працевлаштування в нiй призводять до того, що громадяни України довiряють свою долю сумнiвним посередницьким структурам, якi заробляють на "перепродажу" робочої сили закордонним замовникам.

При зверненні до посередницьких структур у кожному випадку уважно ознайомтесь з умовами, що ними пропонуються, та вимагайте пред'явлення не тільки ліцензії Мінпраці України, але й дозвіл Державного центру зайнятості України на посередництво у працевлаштуванні саме у Вами обраній країні.

Варто усвідомити, що внутрішнє законодавство іноземних держав, передусім, захищає власний ринок праці.

У цьому зв'язку необхiдно зазначити, що нелегальне працевлаштування за кордоном є правопорушенням, яке карається законом i тягне за собою адміністративну, а в деяких країнах й кримінальну вiдповiдальнiсть, з подальшою депортацiєю з країни та забороною в'їзду до неї на певний термін.

Отримання ж туристичних вiз передбачає саме туристичний характер поїздки, а не виїзд за кордон з метою подальшого працевлаштування.

Iноземцi, якi не отримали дозвiл на роботу у встановленому законодавством країни перебування порядку, вважаються нелегальними мiгрантами.

Необхiдною передумовою легального влаштування за кордоном на роботу є, зокрема, отримання до в'їзду в країну дозволу на працевлаштування. Для отримання такого дозволу, як правило, вимагається пiдтвердження вiд служби зайнятостi вiдповiдної країни, наявнiсть страхового забезпечення та iнших необхiдних документiв вiд iноземного роботодавця.

Слiд також зазначити, що правовий захист за кордоном громадянина України може бути забезпечений консульською установою нашої держави тільки в межах законодавства країни перебування.

«При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт - www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Увага! Роботодавець не має права вимагати у Вас паспорт громадянина України. Треба пам'ятати, що паспорт є власністю України.


Законодавство Сполучених Штатів Америкиу сферi працевлаштування 

Питання працевлаштування в США регулюється актом "Про iммiграцiю i громадянство США" 1952 року.

Iноземним фахiвцям дозволяється працювати в США на тимчасовiй або постiйнiй основах.

Право iноземних громадян на роботу в США є обмеженим. Для того, щоб отримати тимчасовий дозвiл на роботу в США (Employment Authorization document - EAD), iноземний працiвник повинен або мати американського роботодавця (у цьому випадку iноземець має право працювати тiльки на цього пiдприємця), або мати дозвiл на певний вид робiт.

Довiдково: До в'їзду в США бiльшiсть iноземних громадян проходять двi перевiрки. Перед видачею вiзи на в'їзд у Сполученi Штати, консульський спiвробiтник Посольства вирiшує, чи вiдповiдає мета в'їзду цiлi, передбаченої для вiдповiдної категорiї вiзи, i чи вiдповiдає заявник усiм критерiям допуску в США. Офiцiйно для працевлаштування в США потрiбна робоча вiза. Одразу пiсля приїзду до США, на кордонi усi неiммiгранти перевiряються офiцером Служби Iммiграцiї i натуралiзацiї (INS) для пiдтвердження їхньої квалiфiкацiї на в'їзд, визначення вiдповiдної класифiкацiї неiммiгранта i санкцiонування визначеної тривалостi перебування в США. Iноземнi працiвники, яких спонсорують американськi роботодавцi, повиннi мати попередньо схвалене USCIS клопотання про надання робочої вiзи.

У бiльшостi випадкiв тимчасовi iноземнi працiвники повиннi довести, що вони мають намiр повернутися на батькiвщину пiсля закiнчення визначеного iммiграцiйною службою термiну перебування. Прийом на роботу може бути здiйснений тiльки пiсля отримання дозволу вiд Мiнiстерства працi США, до якого додаються певнi гарантiї роботодавця.

Довiдково: За законами США, якщо iноземець знаходився в країнi протягом пiвроку i був пiйманий на нелегальному працевлаштуваннi, то його депортують з країни без права в'їзду протягом наступних трьох рокiв. Якщо ж iноземець працював нелегально протягом року i бiльше, йому буде заборонено в'їзд протягом наступних десяти рокiв.

Система прiоритетiв у сферi працевлаштування дозволяє деяким iноземцям отримати постiйне мiсце проживання ("Green Card") у США на пiдставi "пропозицiї про роботу в США". На даний час iммiграцiйне законодавство США надає 140 000 iммiграцiйних вiз на рiк iноземцям, якi мають запрошення на роботу в США.

Довiдково: Параграфом 214 Iммiграцiйного та нацiонального акту вiд 1952 року регламентується положення про можливiсть отримання професiйної вiзи Н-1В, яка надає можливiсть працевлаштування в США. Ця категорiя вiз надає право iноземцям, якi мають освiту бакалавра чи рiвнозначний ступiнь або добрi теоретичнi та практичнi знання професiї, тимчасове право на працю.

Надання медичних, соціальних послуг

Невідкладна медична допомога

Медична система США – одна із самих найкращих у світі, але Ви маєте знати, як діяти у випадку виникнення загрози здоров’ю. Кожен, хто проживає або перебуває у США, повинен мати медичну страховку. Перед подорожжю обов’язково дізнайтеся, чи діє Ваша медична страховка на території США. Дізнайтеся всі деталі і тримайте при собі страховий поліс або необхідну про нього інформацію. Якщо дія Вашої медичної страховки не розповсюджується на територію США, то бажано придбати тимчасову туристичну страховку, оскільки стаціонарне лікування в США дуже дороге.

В США немає безкоштовної медичної допомоги. Якщо Ви захворіли або отримали травму, Вам треба згадати один важливий номер: 911. Немає значення, у якій частині країни Ви перебуваєте, за цим номером Ви завжди зможете зв’язатися з місцевими екстреними службами, у тому числі, з поліцією, пожежниками, невідкладною медичною допомогою тощо.

Митні питання тощо

Ввезення та вивезення національної та іноземної валюти не обмежено. Обов’якове декларування стосується суми готівки або похідних фінансових інструментів, що перевищує 10 тисяч доларів США або її еквіваленту в іноземній валюті. Невиконання цієї вимоги може призвести до конфіскації валюти та/або арешту. При ввезені золота декларація обов’язкова.

Митні збори застосовуються до товарів, окрім особистих речей, при їх транспортуванні через кордон США. При цьому використовується Гармонізована система тарифікації в США (HTSUS), що передбачає відповідні тарифні ставки для різних категорій товарів, що імпортуються. Товари придбані у магазинах безмитної торгівлі не на території США звільняються від оподаткування тільки для країни, в якій знаходиться магазин. З товарів, що придбані в американському магазині безмитної торгівлі, також можуть стягуватись митні збори, якщо ви повторно привезете їх у Сполучені Штати. Наприклад, якщо ви купуєте алкогольні напої в магазині безмитної торгівлі в Нью-Йорку перед виїздом в Канаду, а потім привезете їх назад в США, то вони можуть підлягати оподаткуванню. Дозволено безмитне ввезення до 1 американської кварти (946,3 мл) міцних алкогольних напоїв (особам від 21 року); до 200 сигарет або 50 сигар або 4,4 фунти (2 кг) листкового абаку (особам від 21 року); а також предметів особистого користування та подарунків на суму до 100 доларів на людину (алкогольні напої та сигарети не можуть бути віднесені до цього типу товарів, однак сюди може входити додатково до 100 сигар). При цьому в кожному конкретному штаті норми дозволених до ввезення товарів можуть декілька змінюватись. Інформація щодо митних процедур: http://www.cbp.gov/travel/international-visitors/kbyg/customs-duty-info

При перетині кордону для усіх подорожуючих застосовуються вимоги близько 40 державних установ США, зокрема, Служби рибного та мисливського господарства, Міністерства сільського господарства, Центрів з контролю і профілактики захворювань та інших, для того, щоб небезпечні предмети не потрапляли до США та мінімізувати рівень загроз для національної безпеки. Прикладами заборонених для ввозу до США товарів є: небезпечні іграшки, автомобілі, які не захищають пасажирів при аварії, м'ясо диких тварин, слонова кістка, панцир черепахи, підроблені товари, незаконні речовини такі як абсент або рогіпнол. Обмеженими для ввозу товарами є ті, імпорт яких вимагає отримання спеціальних ліцензій або дозволу від федеральних органів, наприклад, вогнепальна зброя, деякі фрукти і овочі, продукти тваринного походження, окремі види тварин. Детальніше: http://www.cbp.gov/travel/international-visitors/kbyg/prohibited-and-restricted-items

Подорож з ліками. Більшість з вироблених за кордоном ліків не схвалено Адміністрацією з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США, що означає, що ви не можете ввозити їх в США. Ліки мають бути в оригінальній упаковці з рецептом лікаря, а також у кількості необхідної для подорожі (але не більше ніж на 90 днів). Детальніше: http://1.usa.gov/1yJpUHK

Не беріть з собою їжі або продуктів харчування в США. Більшість продуктів сільського господарства заборонено до провезення в США, оскільки можуть містити комах або віруси. Зокрема, це стосується м'яса, свіжих фруктів і овочів, рослин, насіння, грунту і продуктів, вироблених з тваринних або рослинних матеріалів. Незадекларовані заборонені товари сільського господарства будуть конфісковані, а на подорожуючого може бути накладений штраф. Всі сільськогосподарські предмети, які отримані у випадках добровільної відмови або конфіскації в портах в'їзду, знищуються відповідно до затвердженої методики з метою запобіганню поширенню шкідників і хвороб. Детальніше: http://www.cbp.gov/travel/international-visitors/agricultural-items

Якщо ви подорожуєте з домашньою твариною, то це вимагає дотримання відповідних карантинних процедур та за наявності ветеринарного сертифікату міжнародного зразку зі вказівкою дат зчеплень від сказу та печаткою ветеринарного контролю на виїзді з країни походження. Детальніше: http://ukraine.usembassy.gov/pets.html

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

Якщо Ви захворіли або отримали травму, Вам треба згадати один важливий номер: 911. Не має значення, в якій частині країни Ви перебуваєте, за цим номером ви завжди зможете зв’язатися з місцевими екстреними службами, у тому числі з поліцією, пожежниками, невідкладною медичною допомогою тощо.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux