1. Три примірники анкети на кожен документ окремо по витребуванню документів з України (анкета має заповнюватися виключно українською мовою, відповіді на запитання слід давати повні та точні);
2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал, а також копія);
3. Копію документа, що підтверджує родинні стосунки заявника з особою, щодо якої витребовуються документи (у разі необхідності);
4. Оригінал документа, що підтверджує повноваження (у разі витребування документів представником особи, яка має право на їх отримання);
5. Сплата консульського збору:
$20 - Витребування документа та його видача
$50 - Витребування документа, засвідченого в Україні уповноваженим на те органом, та його видача (Apostille) +квитанція про сплату державного мита за проставлення апостиля (станном на 2019 рік, Державне мито за засвідчення документа штампом Apostille складає3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян, а саме 51 грн, що сплачується окремо в іноземній валюті на рахунок Державного казначейства). Порядок проставлення апостиля.
Консульський збір сплачується у вигляді "Money Order" (Payable to the Consulate General of Ukraine in San Francisco). Готівка, кредитні картки, чеки, банківські перекази не приймаються!
Державне мито, за засвідчення витребуваного документа штампом "Apostille" на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану, виданих компетентними відділами державної реєстрації актів цивільного стану України, сплачується в іноземній валюті на рахунок Державного казначейства за наступними реквізитами.
2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (копія);
3. Сплата консульського збору у сумі $30
Консульський збір сплачується у вигляді "Money Order" (Payable to the Consulate General of Ukraine in San Francisco). Готівка, кредитні картки, чеки, банківські перекази не приймаються!
Щоб пришвидшити оформлення довідки про несудимість, Ви можете самостійно замовити виготовлення витягу з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» в електронній формі на сайті vytiah.mvs.gov.ua.
Після отримання електронного витягу, потрібно звернутися до Генерального консульства України в Сан-Франциско для оформлення документа на офіційному бланку Генерального консульства. У цьому випадку необхідно окрім перелічених вище документів подати роздрукований витяг.
У разі надсилання документів поштою потрібно прикласти зворотній передплачений конверт з Вашою адресою на ньому для того, щоб ми могли відправити готову довідку.
На пiдтвердження фактiв, що пiдлягають реєстрацiї в органах державної реєстрацiї актiв цивільного стану, цими установами видаються належним чином засвiдченi свiдоцтва, якi мiстять основнi данi про особу, або витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Повторнi свiдоцтва видаються особам, на яких складено актовий запис цивільного стану, а повторнi свiдоцтва про народження дiтей можуть видаватися їх батькам i усиновителям.
Повторнi свiдоцтва про народження дiтей, якi не досягли 18 рокiв, можуть також видаватися опiкунам, пiклувальникам i представникам закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина. Особам, яким виповнилося 16 рокiв, повторнi свiдоцтва можуть видаватися при наявностi паспорта.
Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини. Особi, позбавленiй батькiвських прав, повторнi свiдоцтва про народження дiтей не видаються. При видачi повторного свiдоцтва про народження вiдомостi про батькiв наводяться у повнiй вiдповiдностi з даними актового запису про народження.
Повторнi свiдоцтва про смерть видаються лише родичам померлого (дiтям померлого, в тому числi й усиновленим, другому з подружжя, братам i сестрам померлого, дiду i бабi померлого як з боку батька, так i з боку матерi).
Родиннi вiдносини повиннi бути пiдтвердженi документально.
Витяги з Державного реєстру актів цивільного стану видаються, як особам, щодо яких складено актовий запис, так і родичам по прямій висхідній та низхідній лінії, а також усиновителям, опікунам та пiклувальникам. Документи про державну реєстрацію актів цивільного стану повторно можуть видаватись на підставі нотаріально посвідченої довіреності.
В заявi про видачу повторного свiдоцтва зазначаються:
прiзвище, iм'я, по батьковi та адреса заявника;
прiзвище, iм'я, по батьковi особи, вiдносно якої запитується свiдоцтво;
яке необхiдне свiдоцтво;
коли i яким органом реєстрацiї актiв цивільного стану складено актовий запис цивільного стану;
мета запиту повторного свідоцтва.
Якщо запитується свідоцтво про народження, додатково зазначаються прізвище, ім'я, по батькові батьків. При витребуванні свідоцтва про шлюб або розірвання шлюбу зазначається також з ким зареєстровано чи розірвано шлюб.
Пам'ятка щодо витребування з України документів про освіту
Для отримання дубліката диплома власнику документа необхідно скласти письмову заяву до вищого навчального закладу. В цій заяві вказується причина втрати документа, прізвище, ім'я та місце проживання заявника, назва втраченого документа, назва навчального закладу і дата його закінчення.
До заяви також додаються:
оголошення у друкованих засобах масової інформації за місцем проживання заявника, в якому має бути зазначено назву документа про освіту, його номер та дата видачі, на чиє ім'я виданий, яким навчальним закладом та про визнання його недійсним;
довідка від компетентних органів про втрату документа;
копія платіжного документа про оплату витрат на виготовлення дубліката документа про освіту;
дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5.
Згадані документи можна отримати також шляхом безпосереднього звернення до навчального закладу, або за участю іншої особи, яка матиме відповідну нотаріально-завірену довіреність.
Іноземці, які закінчили в Україні вищий навчальний заклад та втратили документ про його закінчення, мають звертатися через дипломатичне представництво своєї держави в Україні.
УВАГА!
Міністерство освіті і науки України розглядає питання щодо оформлення дублікатів документів про освіту лише за умови подання заявником всіх наведених вище документів.