• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Коментар Департаменту інформаційної політики щодо висловлювань Прем’єр-міністра Російської Федерації Д. Медведєва
Опубліковано 07 квітня 2014 року о 03:57

5 квітня ц.р. Прем’єр-міністр Російської Федерації Д. Медведєв заявив про те, що, якщо Україна вийде із складу Співдружності Незалежних Держав або підпише економічну частину Договору про асоціацію з Європейським Союзом, то Росія перегляне умови співробітництва з Україною в аграрному секторі та вживе низку протекціоністських заходів для захисту вітчизняних виробників.

Викликає здивування, що російська сторона замість того, щоб шукати взаємоприйнятний формат співпраці з Україною і Європейським Союзом у новому міжнародному контексті, протиставляє секторальне співробітництво в рамках СНД євроінтеграційному курсу України. Такий підхід свідчить про політичну та економічну «короткозорість» російського керівництва і веде до ізоляції Російської Федерації на міжнародній арені.

На жаль, сьогодні ми є свідками використання інституційної та договірно-правової основи Співдружності Незалежних Держав не як майданчику для діалогу і компромісу, а як засобу примусу, спрямованого на підпорядкування України зовнішньополітичним пріоритетам Російської Федерації. Те, що від початку задумувалось як осередок співпраці рівноправних держав, сьогодні під тиском Росії трансформувалось у засіб реалізації та легітимізації її гегемонії на пострадянському просторі.

Висловлювання Прем’єр-міністра РФ стають в один ряд з іншими заявами російських чиновників і формують єдину політику Росії по відношенню до України, що має на меті завадити нашій країні самостійно зробити вибір політичної, економічної, соціальної та культурної системи координат, в рамках якої повинно жити українське суспільство, та визначити пріоритети своєї зовнішньої політики. Погрози і «поради» російських посадовців не можуть бути кваліфіковані інакше, як грубе втручання у внутрішні справи України, яке суперечить фундаментальним нормам міжнародного права та загальновизнаним принципам співжиття держав.

Методи політичного, економічного і гуманітарного тиску на Україну з метою змусити її зробити певний цивілізаційний вибір є абсолютно неприйнятними. Дух та зміст заяв офіційних представників Росії грубо порушують вимоги пункту 7 статті 2 Статуту ООН, який закріпив заборону «на втручання в справи, які належать до внутрішньої компетенції будь-якої держави», та пункту 4 статті 2 Статуту ООН, який поклав на всіх членів організації зобов’язання «утримуватись в своїх міжнародних відносинах від погрози силою або її застосування».

Ми закликаємо Російську Федерацію припинити оцінювати українсько-російські відносини з точки зору геополітичних категорій часів «холодної війни» та ворогуючих соціально-економічних систем. Нашим державам слід перейти до реального відкритого діалогу на основі принципів суверенної рівності, дотримання територіальної цілісності та поваги до права кожної сторони вільно обирати власний вектор розвитку. Якщо ж Російська Федерація продовжить недалекоглядний і руйнівний курс на конфронтацію, Україна залишає за собою право вжити всіх необхідних заходів для захисту своїх інтересів як в рамках Всесвітньої орг

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux