• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Коментар з нагоди оприлюднення сьомої доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини про становище у галузі прав людини в Україні
Опубліковано 20 листопада 2014 року о 22:08

КОМЕНТАР

з нагоди оприлюднення сьомої доповіді Управління Верховного комісара ООН

з прав людини про становище у галузі прав людини в Україні

(у період 17 вересня - 31 жовтня 2014 р.)

 

20 листопада Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) оприлюднило сьому доповідь стосовно ситуації у галузі прав людини в Україні, підготовлену за результатами роботи в нашій країні Моніторингової місії ООН з прав людини (ММПЛ) у період 17 вересня – 31 жовтня 2014 р.

http://www.ohchr.org/Documents/Countries/UA/OHCHR_seventh_reportUkraine20.11.14.pdf#sthash.bM1jJzlI.dpuf

Заслуговує на позитивну оцінку значний обсяг роботи, проведений ММПЛ зі збору та аналізу фактів у галузі прав людини у нашій країні, особливо в окупованому Криму, а також в Донецькій та Луганській областях, де підтримувані Росією терористи ведуть відкриту війну проти українського народу. МЗС відзначає переважну ретельність і неупередженість викладу ситуації, який багато в чому відповідає оцінкам як української сторони, наших міжнародних партнерів так і представлених в Україні міжнародних структур та іноземних спостерігачів.

Так, автори доповіді з тривогою відзначають серйозні порушення прав людини з боку незаконних збройних формувань, в тому числі тортури, довільні ув‘язнення, взяття заручників, страти без належного судового розслідування, примусову працю, сексуальне насильство, а також знищення і незаконне вилучення майна. Присутність великої кількості сучасної зброї, а також іноземних бойовиків, серед яких військовослужбовці з Російської Федерації, має прямий вплив на ситуацію на сході України, відзначається у висновках Місії.

Місія наводить дані, що сотні людей у військовій уніформі постійно перетинають український державний кордон у пункті перетину «Донецьк» в обох напрямках. Повідомляється про поставки зброї з Російської Федерації до східних регіонів України через частини кордону, що контролюються бойовиками.

Місія привертає увагу до зростання до 436 тисяч кількості внутрішньо переміщених осіб, які прибувають з районів, уражених конфліктом, а також з окупованого Криму. При цьому Місія вітає схвалення Верховною Радою України 20 жовтня ц.р. Закону про внутрішньо переміщених осіб, який гарантує низку особливих прав і пільг для ВПО.

Окремий розділ доповіді присвячений ситуації в Криму, яка відзначається збільшенням випадків порушень прав людини і проблем захисту, особливо щодо меншин і корінного населення. Експерти підтвердили неодноразово представлені українською стороною випадки грубих порушень з боку окупаційної влади громадянських, політичних, економічних, соціальних та культурних прав жителів Криму. Серед них - масові зникнення людей, арешти, закриття кримсько-татарських ЗМІ, учбових закладів, насильницьке захоплення власності тощо. Продовжує утримуватися в Москві український кінорежисер Олег Сенцов, насильно позбавлений Росією громадянства України. Його права регулярно порушуються.

ММПЛ продовжує відстежувати ситуацію навколо Надії Савченко, українського військовослужбовця та новообраного депутата Верховної Ради України, викраденої у червні ц.р. бойовиками в Луганській області та незаконно утримуваної на території Росії.

МЗС України звернуло також увагу офісу Верховного комісара ООН з прав людини на окремі недоліки цього документа. Зокрема, українська сторона продовжує наполягати на тому, щоб Місія використовувала у тексті доповіді словосполучення “незаконні збройні формування”, як це чітко визначено у резолюції Ради ООН з прав людини A/HRC/27/75. Закликаємо місію у подальшому не уникати оцінок зафіксованих порушень з боку терористів, яких підтримує Російська Федерація, а також окупаційної влади в Автономній Республіці Крим.

Ми вдячні Управлінню Верховного комісара ООН з прав людини за готовність взяти участь у роботі над проектом Національної стратегії у сфері прав людини, який розробляється на виконання Указу Президента України. Українська сторона і надалі взаємодіятиме з УВКПЛ з метою захисту прав людини в нашій країні.

20 листопада 2014 року

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux