• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Коментар МЗС України щодо загострення ситуації на Донбасі та найголовніше з внутрішньополітичних реформ в Україні за останній час
Опубліковано 18 листопада 2015 року о 01:48

Коментар МЗС України щодо загострення ситуації на Донбасі

 В Україні з крайньою стурбованістю сприймають істотне зростання з початку листопада цього року кількості порушень режиму припинення вогню з боку незаконних збройних формувань, які діють на території окремих районів Донецької та Луганської областей України.

Особливе занепокоєння викликає географія обстрілів, їхній інтенсивний та систематичний характер. У період з 1 по 11 листопада ц.р. бойовиками здійснено понад 240 обстрілів уздовж усієї лінії розмежування, у т.ч. з мінометів калібром 82 мм та 120 мм, які мають бути відведені згідно з Мінськими угодами.

Тричі, 2, 8 та 10 листопада ц.р., незаконні збройні формування провокували бойові зіткнення з підрозділами Збройних Сил України. Уперше за два місяці здійснено спроби штурму позицій українських військових поблизу н.п. Майорське та Новозванівка.

У безпосередній близькості до лінії розмежування на тимчасово неконтрольованій Україною території зафіксовано високу концентрацію важкого озброєння, у т.ч. артилерії, танків, розгортання нових артилерійських підрозділів, активізацію розвідувально-диверсійних груп, підвезення боєприпасів тощо. У порушення Мінських домовленостей продовжується переховування важкої військової техніки у заборонених районах.

Одночасно фіксується вторгнення в повітряний простір України розвідувальних безпілотних літальних апаратів, незвичайна військова діяльність російських збройних сил у прикордонних з Україною районах, включаючи проведення військових навчань із залученням авіації, іншої військової та спеціальної техніки у Ростовській та Курській областях РФ.

Розцінюємо згадані дії як навмисну спробу зірвати не лише процес відведення важких озброєнь калібром менше 100 мм, який було нещодавно успішно завершено українською стороною, а й реалізацію інших аспектів Мінських домовленостей, включаючи важливі соціально-економічні та гуманітарні проекти.

З наближенням холодної погоди бойовики поставили під загрозу здійснення ремонтно-відновлювальних робіт на об’єктах критичної економічної інфраструктури в інтересах мирного населення.

Очікуємо, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ невідкладно здійснить всебічне розслідування порушень Мінських угод та дасть їм об’єктивну оцінку, як це передбачено п. 3 Рішення Постійної Ради ОБСЄ №1117 від 21 березня 2014 р. щодо розміщення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, а також домовленостями, досягнутими в безпековій сфері.

Продовжуємо дотримуватися принципової позиції, що запорукою належного виконання Мінських угод залишається реалізація Росією і підтримуваними нею незаконними збройними формуваннями заходів «безпекового блоку», а саме: припинення постачання Москвою озброєнь, військової техніки і найманців; забезпечення повного і безперешкодного доступу спостерігачів СММ ОБСЄ до будь-якого району, у т.ч. до тимчасово неконтрольованих ділянок українсько-російського державного кордону; виведення озброєнь, бойовиків та найманців з території України; роззброєння незаконних збройних формувань.

Закликаємо міжнародне співтовариство посилити вплив на Російську Федерацію з метою забезпечення неухильного дотримання режиму всеосяжного припинення вогню та безумовного виконання Мінських документів у повному обсязі.

Україна залишається відданою Мінським домовленостям 2014 і 2015 років як єдиному ефективному інструментові мирного врегулювання ситуації на Донбасі і вживатиме вичерпних заходів для їхньої належної імплементації.

 

 

Найголовніше з внутрішньополітичних реформ в Україні за останній час

 

12 листопада Верховна Рада України ухвалила у другому читанні Закон «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом ЄС».

При цьому з 5 листопада 2015 р. ВРУ розглянуто пакет урядових законопроектів, необхідних для забезпечення лібералізації візового режиму з ЄС (т.зв. «євроінтеграційні закони»).

12 листопада Національною радою реформ опубліковано звіт «Моніторинг прогресу реформ», підготовлений спеціалістами Проектного офісу Національної ради реформ. Звіт включає детальний аналіз прогресу виконання планів на 2015 рік відповідальними за кожну з пріоритетних реформ органами, які визначені Стратегією сталого розвитку «Україна 2020», Угодою про Асоціацію України з ЄС, Програмою діяльності Уряду та Коаліційною угодою.

У сфері боротьби з корупцією, 12 листопада ВРУ 241 голосом «за» ухвалила Закон України «Про Державне бюро розслідувань». Згідно з законом ДБР має виявляти, розкривати и припиняти злочини, пов’язані з діяльністю організованих груп та злочинних організацій, а також розслідувати випадки катування та інших злочинів, пов’язаних з жорстоким, нелюдським або таким, що принижує гідність, поводженням або покаранням, вчинених прокурорами, слідчими (детективами) Національного антикорупційного бюро, СБУ, органів внутрішніх справ та працівниками інших правоохоронних органів. ДБР має також розслідувати військові злочини, злочини, вчинені службовими особами, які займають особливо відповідальне становище.

У критично важливій для нашої держави галузі оборони, станом на 12 листопада в рамках акції «Підтримай Українську армію» на рахунки Міністерства оборони України в якості допомоги ЗСУ від юридичних і фізичних осіб надійшло понад 159 млн. 998 тис.грн., з них – у 2015 р. надійшло понад 6 млн. 716 тис.грн.

Із загальної суми 145,237 млн.грн. становлять  грошові перекази на матеріально-технічне, решта – на медичне забезпечення ЗСУ. За допомогою дзвінків на єдиний мобільний номер «565» на підтримку Української армії перераховано 1 млн.343,8 тис. грн. (усі – на матеріально-технічне забезпечення ЗС України).

У 2016 р. Україна продовжить компенсувати населенню частину суми енергоефективних кредитів з бюджету. Відповідний проект постанови КМУ «Про продовження строку виконання Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки» підтримав Уряд на засіданні 11 листопада.

12 листопада ВРУ 245 голосами «за» підтримала проект Постанови про визнання геноциду кримськотатарського народу. Постановою ВРУ 18 травня визначено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

13 листопада у Міністерстві юстиції України відбулося засідання Координаційної ради з питань забезпечення прав і свобод громадян України на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополя, а також внутрішньо переміщених з цієї території осіб. На засіданні обговорювались питання щодо внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України стосовно встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України та отримання статусу внутрішньо переміщених осіб, які не були зареєстрованими на території АР Крим, Донецької та Луганської обл.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux