• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Розширення секторальних санкцій Сполучених Штатів Америки щодо Російської Федерації
Опубліковано 24 грудня 2015 року о 02:05

22 грудня Міністерство фінансів США оприлюднило розширений список російських компаній, стосовно яких вводяться санкції у зв'язку з конфліктом на сході України та продовження окупації Криму.

США запровадили додаткові санкції в т.ч. секторальні (а саме: заборона на в'їзд та заморожування активів, а також заборона на встановлення ділових контактів) стосовно 12 громадян та 106 підприємств РФ, України та інших країн.

Список санкцій складається з двох частин:

1 – входять юридичні та фізичні (додано 12 прізвищ) особи, чиї активи у США підлягають заморожуванню і кому не можна вести бізнес зі Сполученими Штатами (загалом – додано 34 позиції).

2 – компанії, що потрапили під менш суворі секторальні санкції: їм заборонено, зокрема, брати кредити і розміщувати цінні папери у США, а також отримувати від американських компаній будь-які технології та послуги.

До списку фізичних осіб увійшли громадяни РФ та діячі т.зв. «ЛНР/ДНР»:

- «міністр юстиції» ЛНР Сергій Козьяков;

-  представник ЛНР на мінських переговорах у рамках контактної групи щодо Донбасу Владислав Дейнего;

-  «прем'єр-міністр» ЛНР Сергій Циплаков;

-  «заступник прем'єр-міністра» ЛНР Василь Нікітін;

-  «міністр закордонних справ» ДНР Олександр Кофман;

-  «представник» ДНР в Росії Андрій Родкін,

-  менеджер з міжнародних відносин Іжевського механічного заводу Тетяна Чорних, заступник генерального директора з торговельних зв'язків ІМЗ та концерну «Калашников» Едуард Іоффе;

-  директор з розвитку бізнесу на Близькому Сході концерну «Калашников»;

-  Вахтанг Карамян, шведський адвокат Свен Ольссон.

Також до списку внесено українських екс-міністрів Дмитра Табачника та Віталія Захарченка.

До списку юридичних осіб, крім значної кількості російських компаній, включно з їхніми українськими та іноземними представництвами (у Австрії, Білорусі, Вірменії, Казахстані, Швейцарії), внесено низку підприємств, розміщених у Криму, зокрема, виробників алкогольних напоїв – компанію «Масандра», кримський завод шампанських вин «Новий світ», держпідприємство «Магарач», Азовський лікеро-горілчаний завод. Крім того – санаторій «Нижня Ореанда», авіапідприємство «Універсал-Авіа», Ялтинська кіностудія та ін.

До санкційного списку потрапила й низка кримських та російських банків, які працюють в Криму, зокрема, АТ «Генбанк», АТ «Севастопольский морський банк», ПАТ КБ «Верхневолжский», ВАТ «Крайинвестбанк», ТОВ «Інресбанк», ПАТ «Мособлбанк» (через який здійснюється фінансування будівництва Керченського мосту).

Санкції також запроваджено щодо компанії «Технопромекспорт» (м.Москва), яка мала будувати у Криму крупноблочні ТЕЦ, а також ТОВ «Авіа Групп Термінал» (м. Хімки Московської області), ВАТ «Волгограднефтемаш» (м. Волгоград), ВАТ «Технопромекспорт» (м. Москва) та ВАТ «Транссервіс» (м. Омськ), «Lerma Trading S.A.» (Панама), «LTS Holding Limited» (Швейцарія Британські Віргінські острови), «Maples SA» (Люксембург), «White Seal Holdings Limited» (Кіпр).

До розширеного переліку підприємств, щодо яких було запроваджено секторальні санкції, включено 86 компаній, серед яких 22 дочірні структури банку ВТБ (більшість з них є дочірніми компаніями банку у інших країнах), в тому числі банк «ВТБ Україна», 24 дочірніх компанії «Сбербанк РФ» включно з українським відділенням «Сбербанк России», а також 40 підприємств російського ВПК.

У контексті розширення санкцій позиція США полягає у такому:

- Росія має здійснити усі необхідні кроки з виконання своїх зобов'язань відповідно до Мінських домовленостей з метою мирного вирішення конфлікту в Україні;

-  зняття санкцій почнеться не раніше, ніж РФ повністю виконає свої зобов'язання відповідно до Мінських домовленостей, включно з поверненням Україні контролю за її частиною міжнародного кордону з Росією;

-  санкції щодо Криму зберігатимуться до припинення Росією окупації півострову;

-  США вперше з початку російської агресії в Україні запровадили обмежувальні заходи щодо фінансових установ, які знаходяться не лише на території РФ або окупованого Криму, але й до їх дочірніх підприємств в інших країнах, зокрема, Україні, Грузії, Білорусі, Казахстані, Азербайджані, Вірменії, Анголі, Люксембурзі, Швейцарії, Австрії та Сербії.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux