• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Прес-реліз Генерального консульства України в Сан-Франциско від 03.03.2016 р.
Опубліковано 04 березня 2016 року о 18:37

Два роки тому Російська Федерація, вдавшися до збройної агресії проти України, розпочала процес переписування післявоєнної історії, порушила норми міжнародного права, які є основою мирного співіснування. Росія перестала бути частиною цивілізованого світу та перетворилася на державу-парію.

Російські військові в зеленій уніформі без знаків розрізнення стали символом гібридної війни, а їхня висадка в українському Криму поклала початок зухвалому нехтуванню Кремлем міжнародного права та прав людини на окупованому півострові. Під російською окупацією Крим став «сірою зоною», де панують безправ’я, терор, залякування, викрадення та тортури. Окупаційна влада системно і масштабно порушує основоположні права і свободи громадян, веде приховану війну проти дисидентів, знищує ознаки мовної, релігійної, культурної ідентичності українців та корінного населення Кримського півострова – кримських татар. Дії російської влади, спрямовані на заборону діяльності Меджлісу, а також політичні процеси проти представників кримськотатарського народу в окупованому Криму - красномовно свідчать про свавілля окупантів.

Міжнародне співтовариство висловило одностайну солідарність з Україною у боротьбі проти російської збройної агресії. Демократичні держави світу засудили окупацію, запровадили санкції проти Росії та її керівництва, спрямовані на відновлення цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

Україна вимагає від Російської Федерації припинити окупацію, репресії та численні провокації проти українських громадян та проукраїнського населення Кримського півострова. Закликаємо міжнародне співтовариство посилити політико-дипломатичний тиск на Росію як державу-окупанта та підтримати ініціативу України щодо створення міжнародного майданчику з метою обговорення питань, які життєво важливі для мешканців окупованого півострова та усього світового співтовариства.

20 лютого 2014 року Російська Федерація розпочала збройну агресію проти України, окупувавши Автономну Республіку Крим та місто Севастополь. Сьогодні ця агресія продовжується на Донбасі.

З моменту початку агресії загинуло понад 2600 українських військовослужбовців та понад 9000 було поранено. Лише за останні два місяці 2016 року українські позиції були обстріляні понад 2500 разів, внаслідок яких 12 військовослужбовців загинули та понад 150 зазнали поранень.

 

Протягом цих років агресії під командуванням російських офіцерів на Донбасі була сформована сорокатисячна армія, укомплектована та профінансована російською стороною. Ця армія оснащена сучасною російською зброєю: важка артилерія та реактивні системи залпового вогню, засоби шифрованого зв’язку та спостереження, зенітно-ракетні комплекси. Зараз на озброєнні цієї армії знаходиться близько 470 танків, 870 бронетранспортерів, 450 артилерійських систем. Росія також використовує такі заборонені види зброї як ракети з касетною головною частиною та протипіхотні міни.

У свою чергу, Україна послідовно виконує взяті на себе зобов’язання безпекового, політичного, гуманітарного та соціально-економічного характеру, а саме: припинила ведення вогню, забезпечила повний доступ Спеціальної моніторингової місії (СММ)  ОБСЄ, представила своє бачення модальностей  проведення місцевих виборів на території окупованих районів Донецької та Луганської областей відповідно до Мінських угод, міжнародних стандартів та українського законодавства; здійснила важливі кроки у напрямі політичного врегулювання, ухваливши у першому читанні проект закону щодо внесення змін до Конституції України.

Уряд України продовжує постачати природний газ та електроенергію на підконтрольні бойовикам території, здійснювати виплату пенсій та інших соціальних виплат українським громадянам на окупованій території Донбасу. Перебуваючи під постійними обстрілами, українські фахівці відновлюють інфраструктуру, пошкоджені газо- та водогони, лінії електропередач з метою забезпечення потреб цивільного населення.

Росія не виконала жодного зі своїх зобов’язань відповідно до Мінських угод.

Росія та контрольовані нею бойовики продовжують військові провокації, у тому числі із застосуванням зброї, яка мала б бути відведена під контролем та моніторингом ОБСЄ – реактивні системи залпового вогню, самохідна артилерія, міномети калібром 82 та 120 міліметрів. Російські війська на Донбасі безперешкодно продовжують здійснювати ротацію, тренування та постачання через неконтрольовані ділянки державного кордону.

Досі СММ ОБСЄ не має повного, безпечного та безперешкодного доступу до всіх територій, контрольованих Росією та проросійськими терористами. Жодних позитивних змін не відбулося і у питанні доступу місії ОБСЄ до кордону та встановлення безпекової зони, як це передбачено Мінськими домовленостями, для припинення та запобігання постачань зброї та військ до України.

 

Росія та її маріонетки постійно перешкоджають звільненню понад 130 українських заручників, утримуючи їх в нелюдських умовах, піддаючи тортурам та погрожуючи їм смертною карою у відповідності до карного кодексу СРСР.

Росія продовжує політичні переслідування громадян України та відмовляється звільнити українських політичних в’язнів Савченко, Сенцова, Кольченка та інших, незаконно утримуваних у Росії.

РФ та бойовики блокують постачання української та міжнародної гуманітарної допомоги цивільному населенню та систематично перешкоджають діяльності міжнародних гуманітарних організацій, у тому числі Червоного Хреста.

Україна закликає всіх держав-членів ООН вимагати від Російської Федерації виконання нею своїх зобов’язань згідно зі Статутом ООН та міжнародним правом, виконання у повному обсязі Мінських домовленостей та негайного припинення всіх актів агресії щодо України.

Ми закликаємо міжнародну спільноту чинити максимальний тиск на Росію та зберігати санкції, допоки Донбас та Крим не будуть деокуповані, а територіальна цілісність та суверенітет України відновлені.

3 березня ц.р. Управління Верховного комісара ООН з прав людини оприлюднило 13-ту доповідь щодо ситуації з дотриманням прав людини в Україні за результатами роботи Моніторингової місії ООН в Україні (ММПЛ).

«Незважаючи на скорочення військових дій, збройний конфлікт на Донбасі продовжує суттєво впливати на людей, що там проживають, і на здійснення ними всіх прав людини», - говориться в документі. Відзначається, що відсутність ефективного контролю з боку Уряду України на значних ділянках кордону з Російською Федерацією (в деяких районах Донецької та Луганської областей) спричиняє притік боєприпасів, озброєння і військових з Російської Федерації на території, що знаходяться під контролем незаконних збройних угруповань. Моніторингова місія ООН підтверджує свідчення ОБСЄ про щоденний перетин неконтрольованої частини кордону з Росією чоловіками й жінками, вдягненими у військове.

Спостерігачі місії висловлюють занепокоєння зростанням останнім часом ризиків відновлення бойових дій в регіоні. Тактика незаконних збройних формувань, що полягає у дедалі більшому зануренні у житлові райони, несе загрозу в першу чергу незахищеному мирному населенню.

Ми поділяємо висновок авторів доповіді щодо актуальності Мінських домовленостей та важливості їх імплементації для припинення масових порушень прав людини. Водночас вважаємо, що Місія має бути більш чіткою та об’єктивною у визначенні реальних причин, ступеня відповідальності за такі порушення та справжньої ролі Російської Федерації, триваюча військова агресія якої з усією очевидністю і є першопричиною цього ганебного явища.

13-а доповідь УВКПЛ у черговий раз підтвердила масштабні злочини, що вчиняються проти наших громадян окупаційною російською владою у Криму та російськими військовими і їх поплічниками на Донбасі. Вкотре ми змушені констатувати продовження злочинних практик вбивств мирних громадян, викрадень людей, тортур, сексуального насильства, примусової праці, вимагання грошей та інших порушень прав людини, від яких щоденно потерпають українські громадяни.

Ситуація в окупованому Криму залишається вкрай складною – згідно з інформацією Місії, етнічні українці та кримські татари зазнають системних утисків та переслідувань. Викрадення, обшуки, незаконні затримання, побиття, обмеження свободи слова і зібрань та інших базових громадянських прав стали буденністю на півострові.

Позиція України залишається незмінною – жодні порушення прав людини, незалежно від того, ким і де вони скоєні, не повинні залишатися безкарними. У цьому зв’язку ми цінуємо увагу Місії до повідомлень про можливі зловживання та порушення з боку силових структур України та ретельно вивчаємо представлені рекомендації. Кожне повідомлення про можливі порушення ретельно розслідується українськими правоохоронцями.

Категорично не погоджуємось із наявними у доповіді закликами до легітимізації документів, виданих незаконними окупаційними самопроголошеними «органами» АРК та окремих районів Донецької і Луганської областей України, а також до будь-якої співпраці Уряду України з ними.

Вважаємо також, що більш активне використання інформації, отриманої під час зустрічей представників ММПЛ з безпосередніми учасниками «громадянської блокади» Криму» дозволило б більш об’єктивно оцінити та віддзеркалити її справжні причини та перебіг.

Україна завжди вважала роботу Місії важливою складовою у протидії російській агресії та дієвим інструментом фіксації порушень прав людини окупаційною владою в Криму та злочинів російської армії та незаконних збройних формувань в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Очікуємо, що міжнародна спільнота буде нарощувати тиск на Російську Федерацію для дотримання нею своїх міжнародних зобов’язань, припинення агресії в Україні та інших частинах світу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux