14 квітня 2016 року Верховна Рада України прийняла пакетну постанову щодо прийняття відставки діючого Прем'єр-міністра України А.Яценюка та призначення головою Уряду діючого спікера Верховної Ради України В.Гройсмана. Рішення підтримали 257 народних депутатів України.
Були представлені оновлений склад Уряду України та нова Програма діяльності Уряду України. Важливими нововведеннями стали створення посад Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, у рамках імплементації положень Угоди про асоціацію, та Віце-прем’єр-міністра з питань окупованих територій та тимчасово переміщених осіб. Останнє підтверджує пріоритетність захисту прав і свобод громадян України на тимчасово окупованих територіях АР Крим та м.Севастополь, окремих районів Донецької та Луганської обл.
У зв’язку з оновленням складу Уряду України, Головою Верховної Ради України обрано А.Парубія (284 голоси «за»), першим заступником Голови Парламенту України – І.Геращенко (260 голосів «за»).
Підтримка депутатською більшістю (243 голоси «за») програми діяльності Уряду України підтверджує невідворотність європейського шляху України, відданість триваючим та заявленим реформам, а також впровадження чіткої та послідовної логіки реалізації реформ, визначених Коаліційною угодою. Протягом місяця з дня ухвалення Програми діяльності Уряд України має забезпечити підготовку операційного плану антикризових заходів до кінця 2016 року. У своїй діяльності Уряд України керуватиметься Стратегією сталого розвитку «Україна -2020»; Коаліційною угодою парламентських фракцій «За європейську Україну»; Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС, Стратегічними документами, підписаними з нашими міжнародними партнерами, Планом законодавчого забезпечення реформ, затвердженим у 2015 році.
Програма дій Уряду України на чолі з Прем’єр-міністром В.Б.Гройсманом охоплює 15 стратегічних завдань, а саме:
- реформа системи нацбезпеки та оборони;
- конституційна реформа;
- відновлення територіальної цілісності та відбудова Донбасу;
- оновлення влади та антикорупційна реформа;
- судова реформа;
- реформа системи органів правопорядку;
- децентралізація та реформа публічної адміністрації;
- забезпечення прискореного економічного розвитку;
- регуляторна політика, розвиток підприємництва та забезпечення умов конкуренції;
- реформа фінансового сектору;
- реформа сільського господарства;
- реформа енергетики та енергонезалежність;
- інфраструктура і транспорт;
- забезпечення громадян комунальними послугами та реформування житлової політики;
- соціально-гуманітарна реформа;
- реформа системи охорони здоров’я та інтеграція екологічної політики в інші галузеві політики.