Цей захід був організований Українською національною лігою жінок Америки, Українським фондом геноциду-Голодомору, Товариством збереження української спадщини Північної Каліфорнії, Українсько-американською координаційною радою, Українським центром мистецтв, Будинком України та компанією «Steel Film».
Участь у Симпозіумі взяли близько 200 представників наукових, студентських кіл та культурних осередків України, США та Канади.
У ході вступної промови консул Олександр Кротенко наголосив на важливості міжнародного визнання Голодомору актом геноциду Сталінського тоталітарного режиму проти Українського народу. У цьому контексті він поінформував про заходи, які вживаються Україною, зокрема закордонними дипломатичними установами в США, щодо прийняття відповідного рішення американськими органами влади на федеральному рівні та рівні штатів. Зокрема, за підсумками спільної роботи Генконсульства з українською громадою Каліфорнії у 2016 та 2017 роках Асамблея штату прийняла резолюції про відзначення в останню суботу листопада Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні. Крім того, законодавчі органи штатів Вашингтон (22.05.2017) та Орегон (15.06.2017) прийняли резолюції, в який Голодомор визнається актом геноциду проти Українського народу.
Консул повідомив, що відповідне питання порушувалося на найвищому політичному рівні, зокрема Президентом України П.О.Порошенком під час його зустрічі з Президентом США Д.Трампом (21 вересня 2017 року), а також Надзвичайним і Повноважним Послом України в США В.О.Чалим у ході його зустрічі з Губернатором Каліфорнії Е.Брауном (29 вересня ц.р.). Під час цієї зустрічі керівник дипломатичного представництва України висловив сподівання щодо прийняття Каліфорнією резолюції про визнання Голодомору актом геноциду проти Українського народу наступного року.
Підкреслюючи принципову важливість встановлення історичної істини, консул поінформував про встановлення пам’ятників жертв Голодомору як в Україні, так й за кордоном. У цьому контексті він згадав пам’ятники у містах Лос-Анджелес та Вашингтон, споруджені відповідно у 1986 та 2016 роках. Наразі українською громадою спільно з консульською установою проводиться робота щодо спорудження пам’ятника Голодомору в м. Сан-Франциско.
Особливий інтерес серед американської аудиторії викликали виступи українських професорів – експертів з питань історії та демографії Голодомору, зокрема Любомира Луцюка з Королівського військового коледжу Канади, Олега Воловини з Університету Північної Кароліни та Володимира Сергійчука з Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка.
Жвава та конструктивна дискусія розгорнулася після перегляду документального фільму Юрія Лугового «Окрадена земля» та кінофільму Джорджа Менделюка «Гіркі жнива».