• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
26 квітня 2018 року консул Генерального консульства України в Сан-Франциско Олександр Кротенко взяв участь у Брифінгу «Кремнієва долина»
Опубліковано 05 травня 2018 року о 03:58

26 квітня 2018 року в м. Менло-Парк, Каліфорнія, відбувся щорічний Брифінг «Кремнієва долина», організований асоціацією «International LDS Business & Civic Association». Участь у цьому заході взяли близько 30 акредитованих в Сан-Франциско іноземних генеральних консулів та консулів з економічних питань. Від Генерального консульства України участь у Брифінгу взяв консул Олександр Кротенко.
У ході заходу генеральний директор аналітичного центру «Кремнієва долина» Рассел Хенкок висвітлив стан та тенденції економічного зростання штату Каліфорнія. У цьому контексті він повідомив, що у 2017 році Каліфорнія продовжувала залишатися штатом з найбільш розвинутою економікою США. Зокрема, рівень зростання ринку робочої сили в районі Затоки Сан-Франциско склав 3%, що сприяло створенню понад 107 тис. нових робочих місць. При цьому рівень безробіття в минулому році у Кремнієвій долині зменшився до 2,5%. Кремнієва долина залишається незмінним лідером за середнім розміром щорічного доходу на особу (понад 130 тис. дол. США).
Завдяки світовим корпораціям Кремнієвої долини традиційно динамічно розвивається інформаційно-технологічна галузь. Так, у 2017 році Каліфорнія посіла перше місце за кількістю реєстрації патентів (понад 19 тис.) та обсягами капіталовкладень венчурних інвесторів (25 млрд. дол. США). За структурою венчурні інвестиції здійснювалися у такі сектори: програмне забезпечення, медичне обладнання і технології, телекомунікації, споживчі товари та послуги тощо.
Водночас, Рассел Хенкок зазначив, що перед районом затоки Сан-Франциско (охоплює Кремнієву долину) постали серйозні виклики, передусім пов’язані з надзвичайно високою вартістю нерухомості (найдорожча в США), недостатньою потужністю транспортної інфраструктури, тощо. Це призводить до того, що значна кількість місцевих жителів (понад 40%), які не працюють в інформаційно-технологічному секторі, готові змінити місце проживання та переїхати в інші регіони країни з більш доступним рівнем життя.
Про перспективи розвитку біотехнологій у сфері серцево-судинних захворювань доповів віце-президент компанії «Singulex» Джеффрі Бішоп. Зокрема, він поінформував про сучасні технології діагностики білку Тропоніну у крові людини та можливості попередження серцево-судинних захворювань.
Представники компаній «Industrial Light & Magic» (Lucas Film) Майкл Річ та «Pixar Animation Studios» Джейкоб Меррелл висвітлили інноваційні технології, що використовуються провідними американськими студіями у сфері комп’ютерної анімації та спеціальних ефектів.
У рамках Брифінгу консул України провів низку зустрічей. Зокрема з професором факультету комп’ютерних наук Стенфордського університету Синтією Лі були обговорені перспективи започаткування короткострокових програм співробітництва між українськими вищими навчальними закладами та зазначеною провідною американською науковою установою (зокрема, щодо обміну студентами, запрошення професорів для проведення лекцій в Україні). Професор Стенфордського університету висловила заінтересованість у запропонованій ініціативі та рекомендувала провести відповідно консультації з міжнародним центром Стенфордського університету, який здійснює координацію програм міжнародного партнерства. Водночас Синтія Лі повідомила про її участь у якості доповідача в Україні у конференції «ITEM», що відбулася 24-25 березня 2018 року в м. Київ.
З представниками компаній «Waymo» Джоном Хенрі та «Kitty Hawk» Джошом Реддінгом консул дипломатичної установи обговорив питання залучення українських інформаційно-технологічних компаній до реалізації їхніх інноваційних проектів у сфері створення автономних (безпілотних) автомобілів та міні-літаків. Співрозмовники відзначили високу репутацію та професіоналізм українських розробників програмного забезпечення, якими вони добре відомі серед ділових кіл Кремнієвої долини. У цьому контексті інженер компаній «Waymo», яка є структурним підрозділом корпорації «Google», наголосив, що у їхній команді вже працюють українські спеціалісти. Інженер «Kitty Hawk» пообіцяв розглянути з керівництвом компанії питання можливого аутсорсингу частини проекту в Україну та поінформувати Генконсульство про результати.

За підсумками проведених зустрічей була досягнута домовленість підтримувати робочі контакти з метою опрацювання перспектив започаткування співробітництва між українськими та американськими технологічними компаніями.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux