• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
26-29 вересня 2015 р. відбувся робочий візит Президента України Петра Порошенка до США з метою участі в роботі сегменту високого рівня ювілейної 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН
Опубліковано 08 жовтня 2015 року о 23:03

26-29 вересня 2015 р. відбувся робочий візит Президента України Петра Порошенка до США з метою участі в роботі сегменту високого рівня ювілейної 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Під час візиту Президент взяв участь у близько 30-ти багатосторонніх заходах і провів 12 двосторонніх зустрічей. Зокрема, відбулися зустрічі з Президентом США Б.Обамою, Прем’єр-міністром Великобританії Д.Кемероном, Федеральним канцлером Німеччини А.Меркель, Президентом Австрії Х.Фішером, Президентом Польщі А.Дудою, Прем’єр-міністром Японії С.Абе, Віце-президентом США Дж.Байденом, Головою 70-ї сесії ГА ООН М.Ліккетофтом, а також Президентом Світового єврейського конгресу Р.Лаудером.

У рамках участі у заходах по лінії ООН Президент України виступив на пленарних засіданнях загальних дебатів 70-ї сесії ГА ООН та Саміту ООН для прийняття порядку денного у сфері сталого розвитку на період після 2015 року. На запрошення Президента США Б.Обами Глава Української держави взяв участь у Саміті з питань діяльності з підтримання миру.

Також П.О.Порошенко спільно з главами урядів Бельгії, Малайзії, Нідерландів та Міністром закордонних справ Австралії взяв участь у робочій зустрічі глав делегацій держав-учасниць Спільної групи з розслідування авіакатастрофи літака МН 17.

У ході візиту Глава Української держави взяв участь в конференції «Глобальна ініціатива Б.Клінтона» та виступив із промовою у Колумбійському університеті (м.Нью-Йорк).

Крім того, у рамках перебування в США П.О.Порошенко провів зустрічі з керівниками єврейських організацій, представниками фінансових та ділових кіл США, представниками української діаспори, а також з експертами та політологами Атлантичної ради. Президент України поклав квіти до Меморіалу пам’яті загиблих під час терористичних актів 11 вересня 2001 р.

Відбулися інтерв’ю Президента України провідним американським ЗМІ.

Виступ в ГА ООН практично повністю було присвячено питанню агресії РФ проти України, яка є однією з держав-засновниць ООН та розробницею Цілей та Принципів Статуту ООН. Зокрема, Президент наголосив, що Росія, яка має статус одного з постійних членів Ради Безпеки ООН, окупувала в Криму та на Донбасі близько 44 тисяч квадратних кілометрів української території, на якій мешкають мільйони українців. Приверталася увага, що за 24 роки, що минули з моменту сумнівної процедури передачі членства в ООН від СРСР до РФ, Україна стала не єдиною країною, де Росія розв’язала гібридну війну та створила зони нестабільності (Нагірний Карабах, Придністров'я, Абхазія, Південна Осетія). Він зазначив, що триваюча гібридна війна Росії проти України засвідчила, що перед міжнародним співтовариством постав ще один виклик, який потребує консолідації зусиль - протидії інформаційним війнам і кампаніям як складовим гібридних воєн, який має бути обговорений в ГА.

Президент підкреслив, що Рада Безпеки ООН потребує реформування, зокрема задля вироблення ефективних механізмів притягнення до відповідальності країн-агресорів, у тому числі серед постійних членів Ради Безпеки, та обмеження та скасування права вето.

Президент вкотре наголосив на зверненні України до ООН щодо розгортання операції з підтримання миру та безпеки під егідою Організації на території України з метою сприяння виконанню Мінських домовленостей. 

Президент України звернувся до Генеральної Асамблеї ООН з пропозицією прискорити роботу з підготовки Конвенції ООН щодо попередження тероризму та боротьби з цим явищем як один з головних пріоритетів ювілейної 70-ї сесії ГА ООН та запропонував заснувати Міжнародний день ООН пам'яті жертв терористичних актів.

Президент П.Порошенко закликав сесію Генеральної Асамблеї ООН окремо розглянути питання порушення прав людини у анексованому Росією Криму, зокрема утисків, яких зазнають кримські татари та українці.

Президент України закликав ООН провести у квітні 2016 року спеціальне засідання Генеральної Асамблеї, присвячене тридцятій річниці Чорнобильської катастрофи.

Глава Держави звернув особливу увагу на той факт, що у результаті російської агресії Україна стикається з ще однією проблемою – можливістю екологічної катастрофи на Донбасі, у зв’язку з чим виступив з ініціативою окремого розгляду в ООН питання наслідків конфліктів для довкілля.

Президент України закликав держави-члени ООН розпочати міжнародну кампанію тиску на російську владу, щоб змусити її негайно звільнити всіх українських громадян, яких вона незаконно утримує в заручниках.

Було особливо наголошено на готовності України робити конструктивний внесок у підтримання міжнародного миру та безпеки у якості непостійного члена РБ ООН на період 2016-2017 рр.

У ході зустрічей Українського Президента з керівниками США було обговорено ситуацію в Україні. Зокрема під час бесіди П.Порошенка з Президентом США Б.Обамою американським співрозмовником вкотре було підтверджено підтримку України та зусиль Президента нашої держави, спрямованих на захист територіальної цілісності й суверенітету України. Президент Б.Обама наголосив, що Сполучені Штати будуть й надалі підтримувати Україну, яка впроваджує шлях реформ та прагне дипломатичного врегулювання конфлікту.

Зустріч Глави Української держави з Віце-Президентом США Дж. Байденом була в основному присвячена обговоренню стану виконання Мінських домовленостей. Дж. Байден повідомив про рішення США надати Україні радіолокаційні системи контрбатарейної боротьби Q36 — рухомі радіолокаційні станції, призначені для виявлення та відстеження пострілів артилерії та ракетних пусків для забезпечення контрбатарейного вогню. Співрозмовники також використали можливість для координації позиції напередодні зустрічі в «нормандському форматі» 2 жовтня у Парижі.

Під час зустрічі з представниками ділових та інвестиційних кіл США Президент України П.Порошенко повідомив про перспективи та можливості, які відкриваються в Україні для міжнародних інвесторів, а також поінформував про результати імплементації економічних реформ в нашій державі.

У рамках спілкування з українською громадою США Президент подякував за її внесок у справу становлення Збройних сил України (ЗСУ). Президент вручив державні нагороди - Орден княгині Ольги ІІІ ступеня президенту Українського конгресового комітету Америки Тамарі Галло-Олексій та орден Данила Галицького родині американського українця Марка Паславського, який загинув на Донбасі.

Участь Президента України у роботі сегменту високого рівня 70-ї сесії ГА ООН було максимально використано для популяризації внеску України у створення та діяльність ООН та забезпечення якомога ширшої обізнаності держав-членів ООН із ситуацією навколо російської агресії проти України. У результаті вдалося вивести проукраїнську міжнародну коаліцію на новий, глобальний рівень.

У ході візиту було виголошено низку важливих нових ініціатив, а також висловлено підтримку відповідним ініціативам наших партнерів, насамперед щодо обмеження права вето постійних членів РБ ООН.

Візит став важливим елементом виборчої кампанії України до складу РБ ООН на період 2016-2017 років.

Важливим елементом візиту стала зустріч глав делегацій Спільної групи з розслідування авіакатастрофи літака МН 17, у ході якої було обговорено можливі сценарії подальших дій щодо знаходження дієвих міжнародних механізмів для притягнення до відповідальності усіх винних в катастрофі.

Значну увагу у ході візиту приділено економічній складовій. Продовжено і поглиблено контакти з представниками ділових і бізнесових кіл США, що сприятиме підтримці ключових для України питань зовнішньополітичного та економічного порядку денного нашої держави.

Двосторонні переговори з лідерами іноземних держав сприяли посиленню політичного діалогу з партнерами України, насамперед, у контексті протидії викликам регіональній та світовій безпеці, які пов’язані з агресією РФ проти України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux